Chiński Nowy Rok

wpis w: czas wolny, Dla duch | 0

Dlaczego Chiński Nowy Rok?

Ponieważ nie zdążyłam w Nasz Nowy Rok 😉

Po cichu niepostrzegalnie wślizgnął się między drzwiami, ściągnął płaszcz i nim zauważyłam wygodnie rozgościł się w fotelu.

Odpuściłam styczeń. Przeznaczyłam go na relaks, przygodę, podsumowanie 2018, planowanie 2019 i lekką rozgrzewkę przed nadchodzącym Rokiem Świni <DZIKA> (a tak przy okazji zapowiada się  bardzo radośnie i podobno owocnie).

Planowanie celów-marzeń

Wiele osób wyznacza sobie cele, misje, wyzwania, postanowienia a czasem i pobożne życzenia. Myślę, że jest to przyjemny i często efektywny rytuał. Osobiście uwielbiam ten okres, kiedy mogę napawać się radością z dokonań minionego czasu i zastanawiać się jakie mogę jeszcze wprowadzić ulepszenia w swoim życiu.

Do tej pory robiłam checklist i myślę, że jest ona najbardziej popularną i czytelną formą. Widać efekty, a pojawiające się ptaszki czy też krzyżyki na liście dają poczucie satysfakcji. Jednak tym razem idąc za ciosem zmian w moich obrzędach stworzyłam nieco inną formę: arkusz celów ‚więcej- mniej’

za darmo arkusz celow

 

Jak zorganizowałam listę w tym roku?

Głęboko zastanowiłam się czego nie chcę robić,co chciałabym ograniczyć lub całkiem wyeliminować ze swoich nawyków, a co jest dla mnie wyjątkowo ważne nad czym chciałabym  bardziej pracować. Zmiany chcę wprowadzać miękko, lekko w zgodzie ze sobą bez przymusu i rygoru za to z pełną świadomością . Zdawać sobie sprawę, że nic nie muszę, a mogę i tym samym pracować nad sobą przez kolejne 12 miesięcy w towarzystwie one little word  REGULARITY.

Jak jest u Was? Jaką formę postanowień praktykujecie? Jest coś co chcielibyście robić więcej lub mniej w tym Roku?

Arkusz celów 2019 ‚mniej-więcej’

Jeśli masz ochotę spróbować  wyznaczania i czerpania przyjemności z realizacji  Noworocznych celów w formie ‚więcej-mniej’  możesz ją pobrać:  arkusz celow 2019 do pobrania.pdf

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *