CZAKRY klucz do szczęścia

wpis w: Dla duch, Zdrowie i uroda | 2

czakry, energia siła wewnętrzna

 

CZYM SĄ WŁAŚCIWIE CZAKRY?

Słowo czakry a precyzyjniej Ćakry w języku sanskryckim oznacza okrąg, wir energii. Wszystko co nasz otacza  jest energią, cały wszechświat jest energią,  która jest w niekończącym się ruchu. Czakry są nierozerwalną częścią tej energii. Według wiary dalekiego wschodu są to wirujące ośrodki energii usytuowane  wzdłuż kręgosłupa w pobliżu zwojów nerwowych  od jego podstawy aż do czubka głowy. 

Nie jest dla mnie zaskakujący fakt, że dla sporej ilości mieszkańców naszego globu hasło „czakra” jest czymś irracjonalnym, Czakry są częścią wiedzy duchowej, której teoretycznie nie można udowodnić naukowo. No właśnie teoretycznie… Prawo Przyciągania  i działanie energii i to najzwyklej w świecie fizyka kwantowa. Znany niemiecki fizyk Dr Fritz-Albert Popp odkrył na nowo i dokonał głębokiej analizy biofotów, czyli niewidzialnych gołym okiem świateł emitowanych  przez wszystkie żywe istnienia zarówno  roślin, zwierząt jak i ludzi.

JAKIE MAMY CZAKRY?

Czakry są nośnikami i jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Ta energia to prana. Prana jest kumulowana i poddawana ruchowi obrotowemu z prędkością, uzależnioną od umiejscowienia czakry i jej aktualnego stanu. Ilość energii w czakrach i ich praca decydują o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu Według wierzeń hinduistycznych wyróżniamy 7 czakr głównych.

Każda z nich to jakby osobny rozdział życia. Mają swoje barwy, żywioły  towarzyszą im określone emocje. Dobrze jest harmonizować swoje czakry każdego dnia, aby życie płynęło  zgodnie, ze sobą i otaczającym światem. Jest kilka sposobów pracy z czakrami, które możemy swobodnie wpleść w codzienne rytuały.

Bardzo ważne jest to, że jeżeli jedna z czakr ma zakłócony przepływ energii i  nie jest odpowiednio zbalansowana wpływa ona na pracę pozostałych  czakr. Można pracować nad jedną czakrą, która w danym momencie zdaje nam się najbardziej szwankować. Jednak zawsze rozpoczynamy oczyszczanie czakr od dołu (czakry korzenia). Górne czakry nie mogą funkcjonować dobrze jeśli te niżej tego nie robią. Zupełnie jak z rośliną najpierw korzenie,  łodyga, potem liście i w końcu  kwiaty.

czakry, energia siła wewnętrzna

Pierwsza czakra

to czakra korzenia (zwana także czakrą podstawy) najgłębsze połączenie z ciałem i ziemią, Jej żywioł to ZIEMIA. Znajduje się ona u podstawy kręgosłupa (pomiędzy narządami rozrodczymi a odbytem).  Odpowiada za witalność, karierę, finanse, poczucie bezpieczeństwa. Jej barwa-CZERWIEŃ podkreśla jej moc.

czakry, energia siła wewnętrzna

Druga czakra

 to czakra sakralna. Jej żywioł to WODA.  Znajduje się około 3 cm poniżej pępka w okolicach miednicy. Jest odpowiedzialna między innymi za emocje, twórczość oraz seksualność.Jej barwa jest POMARAŃCZOWA.

czakry, energia siła wewnętrzna

Trzecia czakra 

to czakra splotu słonecznego  (nazywana także słoneczną). Jej żywiołem jest OGIEŃ. Znajduje się w okolicach splotu słonecznego (pomiędzy płucami). Odpowiada za kontrolę, ambicję, karierę, kreatywność, moc i inne funkcje mentalne. Jej barwa to ŻÓŁTY. 

czakry, energia siła wewnętrzna

Czwarta czakra 

to czakra serca . Jej żywioł POWIETRZE. Znajduje się na środku klatki piersiowej, Ma wpływ przede wszystkim na serce, płuca, piersi, środkową część pleców. Dba m.in. o poświęcenie, miłość, współczucie oraz uzdrawianie. Jej barwa jest ZIELONA.

czakry, energia siła wewnętrzna

Piąta czakra 

to czakra gardła. Jej żywiołem jest ETER.  Znajduję się w gardle. Czakra ta odpowiedzialna jest między innymi za mowę i ekspresję, ale ma także związek z takimi kwestiami, jak zaufanie, kontrola, urazy i poczucie bezpieczeństwa przy wyrażaniu swojej wewnętrznej prawdy. Jej barwa jest BŁĘKITNA.

czakry, energia siła wewnętrzna

Szósta czakra 

to czakra trzeciego oka . Jej żywiołem jest RAD. Znajduje się na wysokości czoła nieco ponad brwiami. Głównymi funkcjami tej czakry są: intuicja, analiza, percepcja pozazmysłowa. Jej barwa to INDYGO.

czakry, energia siła wewnętrzna

Siódma czakra  

to czakra korony. Jej żywiołem jest MAGNETYT. Umiejscowiona na szczycie głowy. Odpowiedzialna jest za myślenie całościowe i funkcje paranormalne. Jej barwa to FIOLET.

BLOKADY CZAKR

Czakry mogą zostać  zablokowane przez emocje, które towarzyszą nam podczas bolesnych i nieraz traumatycznych przeżyciach. Skutkować może to utratą równowagi czakr, a to może wywoływać bóle i choroby. Wspominałam już wcześniej, że każda czakra odpowiada za inną sferę życia i tak samo związana jest z inną powierzchnią ciała. Po przez schorzenia, dolegliwości fizyczne informuje nas o zakłuceniach w ciele energetycznym.

Zaburzenia równowagi czakr mogą być także spowodowane całkiem codziennymi sprawami takimi jak:

☁  zbyt pytki oddech,

☁  zła jakość powietrza,

☁  przetworzona żywność z dużą ilością cukru i złego tłuszczu,

☁  za mały kontakt z naturą i ziemią,

☁  zbyt duża ilość przedmiotów w najbliższym otoczeniu ( przedmioty oddziałują na nas, ponieważ charakteryzują się własną częstotliwością wibracji.),

☁  negatywne myśli które błądzą po głowie ( myśli także mają swoją własną częstotliwość energii),

☁  w twoim towarzystwie są ludzie którzy używają negatywnych słów rozmawiają o niepowodzeniach innych i czerpią z tego przyjemność ( :O tak też się zdarza) ,

☁  brak czasu na wyciszenie umysłu,

☁  zbyt ciężka praca fizyczna połączona ze zbyt małym wypoczynkiem,

☁  za mało snu, za mało ruchu, za dużo stresu…

To wszystko może wpływać na zachwianie równowagi naszej wewnętrznej energii, a to zaś na stan naszego zdrowia i życia. Życie i ciało mamy jedno,  czy to nie jest największy skarb jaki posiadamy? Mało tego, mamy bezpośredni wpływ na ich jakość. Czy nie warto otoczyć się troską i uważnością?

JAK ODBLOKOWAĆ CZAKRY?                                

Czakry są silnie związane z naszym ciałem fizycznym. Jeśli dobrze zdiagnozujemy umiejscowienie blokady możemy spokojnie pracować nad poprawą jej kondycji. Ustabilizowanie i wyrównanie poziomu energetycznego w czarach to klucz do zdrowia fizycznego i psychicznego, co niesie ze sobą udane i spokojne  życie.

Jest kilka sposobów, które ułatwiają pracę z czakrami i przybliżają do uzyskania równowagi energetycznej w naszym ciele:

KAMIENIE MINERALNE każda z czakr ma przypisany swoje specjalne kamienie, których energia wpływa pozytywnie na naszą energię wewnętrzną. Wystarczy potrzymać dany kamień w dłoni, podczas medytacji można kierować jego energię z oddechem do konkretnego miejsca w ciele, lub położyć kamień na ciele w miejscu gdzie znajduję się czakra,

KOLORY jak już wiecie każda czakra ma swój kolor, aby poprawić funkcjonowanie czakry wybieramy kolor który jest jej przypisany  i wprowadzamy go w swoje życie. Nosimy ubrania w danym kolorze, możemy także jeść posiłki z dominacją tego oto  koloru, a także umieszczać tą barwę w naszym otoczeniu

JOGA  to zdecydowanie coś więcej niż ćwiczenia fizyczne. Doskonale balansuje przepływ energii w połączeniu ze świadomym oddechem wprowadza równowagę w naszym ciele fizycznym, energetycznym i duchowym. Joga oferuje wiele asan, które pomagają otwierać czakry najprostsza i najbardziej skondensowana jest sekwencja POWITANIE SŁOŃCA (Surya Namaskara), która oddziaływuje na  wszystkie 7 czakr. 

ODDECH jest pokarmem dla naszego ciała. Jest najważniejszym i najprostszym sposobem na zbalansowanie naszego systemu czakr. Kierowanie świadomego oddechu przenikniętego intencją do jednej lub wszystkich czakr daje błyskawiczne efekty, Świadome oddychanie ma moc oczyszczenia, spokoju i równowagi. 

DYM pochodzący z niezwykłych ziół, którymi obdarowała nas matka Ziemia  mogą zawierać silne olejki eteryczne, a one mogą pomóc nam w utrzymaniu równowagi naszej wewnętrznej energii.  Istnieją konkretne zioła silnie oddziaływujące na dane czakry. 

Temat CZAKR jest tak obszerny, że podczas pisania artykułu uznałam że rozbiję go na kolejne 7 i w oddzielnych  skrupulatnie opiszę każdą czakrę i pracę z nią z osobna.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że praca z czakrami, ich wpływ na życie to na prawdę niesamowita sprawa. Wpływ naszego wnętrza wraz z energią na życie zewnętrzne jest ogromny. Możemy podjąć wyzwanie i kreować własną rzeczywistość zaczynając od środka i z błogim uśmiechem obserwować jak do naszego życia wkracza magia.

 

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *